واکنش تشکری به اظهارات اخیر محسن هاشمی
سه‌شنبه ۱٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۳:۳۸ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )

تشکری هاشمی در خصوص اظهارات اخیر محسن هاشمی رفسنجانی مبنی بر عملکرد مدیریت شهری در مترو تهران، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری آریا، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص اظهارات اخیر محسن هاشمی رفسنجانی مبنی بر عملکرد مدیریت شهری در متروی تهران، توضیحاتی را ارائه داد.مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در ابتدا با تأکید بر این که اگر اظهارات ایشان، یک دهه خدمات خستگی ناپذیر و زحمات طاقت فرسای خدمت گزاران مردم در مدیریت شهری و ده سال تلاش شبانه-روزی هزاران مهندس و ده ها هزار کارگر در اعماق زمین های تهران را زیر سوأل نمی برد، از ارائه این توضیحات صرف نظر می-کردم، گفت:به نظر می رسد ادامه سکوت در مقابل اظهاراتی از این دست، جفا بر انبوه تلاشگرانی است که هدفی جز سرافرازی کشور اسلامی مان و خواسته ای جز آرامش و رفاه مردم عزیزمان ندارند.

یک مقایسه ساده


روایت مهندس سید جعفر تشکری هاشمی خطاب به محسن هاشمی رفسنجانی از یک دهه مدیریت جهادی در متروی تهران به شرح زیر است:در ابتدا به نظرم یک مقایسه  ساده بین عملکرد مترو در طی دو دوره 18 ساله (66 تا 84)و 10 ساله (84 تا 94) قبل و بعد از حضور آقای دکتر قالیباف، جناب عالی را در یادآوری اطلاعات فراموش شده  عمدی و سهوی تان کمک نماید و البته مطمئن هستم همشهریان قدرشناس تهران و به طور کلی هموطنان عزیزمان، به خوبی نسبت به این موضوعات واقف بوده و خود، بهترین داوران و راویان آن هستند.

ثبت رکورد روزانه سه میلیون مسافر در مترو


در طول 18 سال قبل از حضور مدیریت فعلی شهر تهران، شبکه متروی تهران مجموعاً 45 کیلومتر خط روی زمین و 34 کیلومتر زیر زمین، 36 ایستگاه و 287 دستگاه واگن داشت و میانگین جابه جایی روزانه آن از حدود 600 هزار سفر فراتر نمی رفت.به عبارتی، عملکرد سالانه دوره قبل از مدیریت فعلی شهرداری تهران، سالانه کمتر از دو کیلومتر تونل سازی بود.این در حالی است که با افتتاح بخش شمالی خط سه مترو در چند روز آینده، طول خطوط بهره برداری شده متروی تهران به 170 کیلومتر و تعداد ایستگاه های راه اندازی شده مترو نیز به 96 باب می رسد، ضمن این که امروز تعداد واگن های مترو به 1200 دستگاه رسیده و متوسط جابه جایی روزانه مترو، دو و نیم میلیون مسافر است که البته رکورد روزانه سه میلیون مسافر نیز در مترو به ثبت رسیده است.

چهار و نیم برابر شدن سرعت ساخت تونل


به بیان دیگر، در دوره مدیریت آقای دکتر قالیباف، به طور متوسط سالانه 9 کیلومتر تونل، 6 ایستگاه و 91 دستگاه واگن به شبکه مترو و ناوگان ریلی تهران اضافه شده که به معنای چهار و نیم برابر شدن سرعت ساخت تونل، سه برابر شدن سرعت احداث ایستگاه، پنج و نیم برابر شدن میزان تأمین واگن و چهار برابر شدن میزان جابه جایی مسافر است.

 این در حالی است که عملیات ساخت بخش عظیمی از خطوط 6 و 7 مترو و همچنین خطوط متروی فرودگاه حضرت امام (ره)، فرودگاه مهرآباد و پرند در طول این مدت انجام شده و ظرف سال جاری و سال آینده به سرانجام خواهد رسید و شبکه درون شهری طراحی شده در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر تهران که توسط دولت وقت نیز مصوب شده بود به اتمام رسیده و دسترسی به مترو، در اقصی نقاط شهر برای تمام شهروندان فراهم خواهد شد.

راه اندازی کارخانه واگن سازی


جناب عالی خوب می دانید که در دوره مدیریت آقای دکتر قالیباف، علاوه بر موارد فوق، کارخانه واگن سازی راه اندازی و ساخت واگن در داخل کشور آغاز شد، 4 دستگاه حفار تونل مترو (tbm)  با قدرت حفاری و ساخت مکانیزه تونل مترو به قطر 9 متر در هر شبانه روز برای سرعت بخشیدن به حفر و احداث تونل های مترو به کار گرفته و خطوط تولید سگمنت به منظور ساخت تونل های مترو راه اندازی شد و در مجموع حدود 60 درصد قطعات واگن ها و تأسیسات و تجهیزات برقی، الکترونیکی، مخابراتی، سیگنالینگ، سیستم‌های هواساز و ... در مترو بومی‌سازی شد، ضمن این که و توسعه مترو باعث ایجاد ده ها هزار شغل مستقیم و صدها هزار شغل غیر مستقیم در صنعت کشور گردید.

مطمئن هستم که جناب عالی به خوبی می‌دانید دامنه فعالیت در مترو بسیار فراتر از این بوده و در این مجال، فرصت شرح همه آن‌ها و نیز طرح سختی‌های کار در مترو نیست، ضمن این که خدمت گزاران مردم با خدای خود معامله کرده و ایمان و باور دارند که عزت و ذلت از سوی خداوند است که می فرماید «تعز من تشاء و تذل من تشاء».

عملکرد دکتر قالیباف صرفاً به مترو خلاصه نمی‌شود


همه می دانند که عملکرد آقای دکتر قالیباف صرفاً به مترو خلاصه نمی‌شود. تبدیل شهرداری تهران از سازمانی اجرایی و خدماتی به نهادی اجتماعی و فرهنگی و نیز احداث تونل‌ها و پل‌های شهری، ساخت و توسعه شبکه بزرگراهی از جمله بزرگراه‌های بسیار از جمله آزادگان،‌ امام علی (ع)، شهید صیاد شیرازی، شهید خرازی، شهید زین‌الدین، یادگار امام (ره)، شهید کاظمی، شهید دوران، شهید یاسینی، شهید باقری و شهید شوشتری، بوستان بزرگ ولایت، بوستان بزرگ یاس، مجموعه برج میلاد، دریاچه بزرگ شهدای خلیج فارس، باغ پرندگان، باغ موزه دفاع مقدس، بوستان نهج‌البلاغه، بوستان آب و آتش، باغ موزه کتاب، باغ موزه قصر و پلانتاریوم، ساماندهی رود - دره‌های تهران، راه اندازی سامانه اتوبوسرانی تندرو (brt)، ایجاد سراهای محلات و تشکیل شورایاری‌ها و فراهم آوردن امکان مشارکت مستقیم مردم در تصمیم گیری های محلی، ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، هنری و ورزشی به اقشار مختلف مردم، توجه ویژه به آمد و شد معلولان و جانبازان عزیز، ارائه خدمات حمایتی به طبقات ضعیف و متوسط جامعه، تهیه و تصویب طرح جامع و تفضیلی و نیز طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، شفاف سازی مالی، مبارزه با فساد اداری و کسب مقام اول در این مبارزه و ده ها و صدها طرح و پروژه دیگر که در ابعاد ملی و بین المللی مطرح هستند، نه تنها برای هموطنان ایرانی و همشهریان تهرانی باعث مباهات است، بلکه موجب افتخار و سربلندی کشور اسلامی مان نزد افکار عمومی جهان و محافل علمی و مجامع اجرایی معتبر دنیا شده است.

تمامی ساخت و سازها در تهران بر مبنای طرح جامع و تفصیلی


حال فرض کنیم جناب‌عالی آگاهانه یا از سر اشتباه، از عبارات سخیف شهر فروشی و قانون فروشی برای بیان دیدگاه های خودتان استفاده کنید، آیا واقعاً نمی‌دانید در دوران قبل از مدیریت فعلی، شهر تهران فاقد طرح های جامع و تفصیلی بود و با همت شهردار تهران این مهم محقق شد و در حال حاضر، تمامی ساخت و سازها در تهران بر مبنای آن که فصل الخطاب تمامی دستگاه های دولتی است، انجام می‌شود.

اما در خصوص پیشنهاد جناب عالی برای دو سال آینده شهر تهران و مهم‌ترین اولویت شما یعنی امکان رزرواسیون هتل و خدمات هتلینگ، پیشنهاد مطروحه برای درک دقیق واقعیت های ذهنی، تدابیر مدیریتی و تشخیص اولویت های جناب عالی برای اداره و مدیریت کلان شهر تهران و مقایسه آن با کلان نگری، دوراندیشی و عملکرد شهردار محترم تهران در دهه اخیر، شاخص بسیار خوب و قابل قضاوتی به منظور ارزیابی و مقایسه تفکر جهادی و تفکر مقابل آن است.

بهتر نیست به ادامه سکوت راجع به دوره مدیریت شما بسنده کنیم؟

و اما نکته آخر؛ جناب عالی به خوبی نسبت به عملکرد خود در مترو واقف هستید. آیا بهتر نیست به ادامه همین سکوت راجع به دوره مدیریت شما بسنده کنیم و به جای نفی دیگران در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، به شایستگی سال «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» نام‌گذاری شده، به کار خود بپردازید؟»

خرید کیف تاچ پرس

کیف تاچ پرس
:: برچسب‌ها:
اعتیادی که ترک ندارد
دوشنبه ۱٦ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
ترکیبات شیمیایی جدیدی که در اشکال مختلف در دست خیلی از جوانان و نوجوانان داد و ستد می‌شود تا چند سال دیگر جای هر ماده مخدر و محرکی را که تاکنون وجود داشته است، می‌گیرد. مخدرهای جدید نه به آزمایشگاهی نیاز دارد تا در آن ساخته شود و نه اساسا ساختنی است. بدون رنگ و بو در شکل گرد و قرص مثل نقل و نبات در دست نه فقط پسرهای نوجوان، بلکه بین دخترها هم جابه‌جا می‌شود.
 
به گزارش آرمان، پارک نه چندان بزرگی در یکی از محلات غرب تهران مسیری داشت که هر روز باید از آن می‌گذشتم. سال‌ها بود هر روز از این پارک به دلیل اینکه نزدیک محل زندگی‌ام بود عبور می‌کردم و همیشه در همه ساعات شبانه‌روز، جوانان که نه نوجوانانی در آن دور هم جمع می‌شدند که به خیال پدر و مادرهایشان در پارک بازی و تفریح می‌کردند و من همیشه تنها چیزی که در این میان نمی‌دیدم بازی یا تحرک بدنی بود. اوایل مهر پارسال بود که برای نخستین بار این صحنه را دیدم. پسر بچه‌ای یک پک کوچک به یک سیگار زد و دود سیگار آن‌قدر زیاد بود که کل هیکل او و دوستش از این یک پک او در دود محو شدند و البته این دود هیچ بویی نمی‌داد. دیگر یک سالی می‌شود که همه آن بچه‌هایی که در پارک دور هم می‌نشستند و سیگاری را که معلوم نبود محتویات داخلش چیست با هم دست به دست می‌کردند و بعد صدای خنده‌های بلندشان گوش محله را سیلی می‌زد، سیگارهای جدیدی پیدا کرده‌اند. چهره‌هایی که قبلا هم با وجود سن کم رد خلافکاری و مصرف مواد رویشان نشسته بود دیگر از چند ماه پیش فقط خلافکار نیستند بلکه ترسناک هم شده‌اند. چشم‌های بیرون آمده و بی‌نهایت قرمز با چهره‌های برافروخته و چهره‌هایی شبیه خون‌آشام‌ها در فیلم‌ها توجهم را جلب کرد تا این ماده مخدر جدید را شناسایی کنم.

 مگاسوئیت، بنزای، بیگ بنگ و...

اینها یک ماده نیستند بلکه چند ترکیب شیمیایی هستند که بر اساس یک قاعده ریاضی شما می‌توانید آنها را با دوز و اندازه‌های مختلف با هم ترکیب کرده و صدها یا حتی هزاران ماده دیگر از آن بسازید. این را پسری که این مواد را یک سال است مصرف می‌کند می‌گوید و ادامه می‌دهد: یعنی شما دیگر حتی به فروشنده این جنس هم نیاز ندارید. ترکیبات شیمیایی هم در داخل تولید شده و هم از خارج وارد کشور می‌شود و ما آن را در اندازه خیلی کم و مولکولی می‌خریم و بعد آن را با هر ماده دیگری برای مثال سیگار یا علف مخلوط کرده و مصرف می‌کنیم. کسرا نام این ترکیبات را ma و md عنوان کرده و می‌گوید: ma به شکل مایع و گرد با عنوان شیمیایی مواد مخدر تحت عنوان سوئیت، بنزای، مگاسوئیت و بیگ بنگ را می‌سازد و این اسم‌ها بستگی به میزان و موادی دارد که با این ماده ترکیب می‌شود در حالی که ماده اصلی این مخدر همان ma است. کسرا می‌گوید: md همان آمفتامین‌ها هستند که در شیشه هم وجود دارد و این ترکیبات را به شکل مایع در آب حل کردنی مصرف می‌کنند اما در کل با این دو ماده مخدر شیمیایی می‌توان صدها نوع ماده مخدر ساخت که اثر هرکدام با دیگری فرق دارد. کسرا ادعا می‌کند: من در دست دوستانم به کرات ترکیبات شیمیایی دست‌سازی را می‌بینم که شاید هیچ کدامشان شبیه دیگری نیست.

 هیچ کدامشان در این دنیا نیستند


پنج پسر نوجوان به ردیف کنار هم روی چمن‌های پارک نشسته‌اند و چرت می‌زنند. صحنه عجیبی است. این همه پسر بچه که معلوم است همه‌شان زیر 20 سال سن دارند این ساعت روز زیر آفتابی که هر کسی بیشتر از سه دقیقه زیر آن بماند داغ می‌کند بی‌کمترین ناراحتی زیر آفتاب دراز کشیده‌اند در حالی که هیچ کدامشان در این دنیا نیستند. کسرا به این صحنه می‌خندد و با صدای بلند یکی از پسرها را خطاب قرار داده و می‌گوید: ما همگی بچه مدرسه‌ای هستیم. در یک مدرسه و در یک کلاس درس می‌خوانیم. چند سالی بود که تفریحی گل و حشیش می‌کشیدیم اما امسال با این مواد جدید دست‌سازآشنا شدیم و با هزینه کم خودمان آنها را می‌سازیم و مصرف می‌کنیم. کسرا درباره قیمت شیمیایی‌ها می‌گوید: یک گرم از آن ترکیبات خالصی که در بالا گفتم را با دویست هزار تومان می‌توانی بخری. اما این مواد بیشتر از آنکه تحرک داشته باشند باعث خواب آلودگی و فرو رفتن فرد به عالم هپروت می‌شود. از پارک خارج می‌شوم در حالی که به این فکر می‌کنم که اینها از این دنیا چه فهمیده‌اند که برای چند ساعت بی‌خیالی یا دور شدن از آن حاضرند بهای به این سنگینی بپردازند.

 هیچ تفاوتی با هروئین ندارد


یکی از کارکنان ستاد مبارزه با مواد مخدردرباره مواد شیمیایی جدید به «آرمان» می‌گوید: بنزای، بیگ‌بنگ و این اسم‌هایی که این روزها می‌شنویم و با تازگی حتی ستاد مبارزه با مواد مخدر هم درباره‌شان هشدار داده، همه داخل کشور تولید می‌شوند. محمد طاهرخانی ادامه می‌دهد: دو ماده شیمیایی با نام‌های تجاری md و ma اساس ساخت این مواد هستند که چون کاربردهای مختلفی دارند به صورت خام ماده مخدر محسوب نشده و کاربری تجاری و دارویی دارند. از طرف دیگر، برای اینکه این مواد را بسازند نه به لابراتور نیازی هست و نه ترکیب خاصی لازم است. به راحتی و در دست فرد مصرف‌کننده این ماده به روی سیگار یا هر ترکیبی به اندازه خیلی کم هم اگر ریخته شود کافی است و آن جوان و نوجوان تا روزها و حتی ساعت‌ها در حالت نشئگی به سر خواهد برد. طاهرخانی درباره عوارض این مواد می‌گوید: هیچ تفاوتی با هروئین ندارد و از نظر درصد تخریب و میزان وابستگی فرد، با این مواد برابری می‌کند حتی بعضا خطرناک‌تر است. این کارشناس عنوان می‌کند: با یک بار مصرف این ماده فرد اعتیاد پیدا می‌کند و اگر بیش از پنج ماه مصرف کند دیگر محال است بتواند ترک کند. طاهرخانی می‌گوید: ظرف یکی دو سال گذشته این ترکیبات بین نوجوانان به ویژه بسیار رایج است و معلوم نیست چرا مخدر به این خطرناکی که با هروئین و سایر مواد مخدر خطرناک برابری می‌کند باید در دست افرادی باشد که برای نخستین بار شاید تجربه مصرف مواد مخدر را دارند. متاسفانه علاوه بر پسران جوان، دختران نوجوان زیادی هم از سر تفنن حتی کمتر از پنج بار این مواد را مصرف کرده و برای همیشه سر از کلینیک ترک اعتیاد درآورده‌اند. شیوع این مواد بین نوجوانان و در سنین مدرسه در همه جای دنیا رایج است.

 حتی یک بار مصرف هم اعتیادزاست


رئیس سابق پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی درباره این مواد جدید به «آرمان» می‌گوید: متاسفانه در سال‌های اخیر ما شاهد این بودیم که الگوی مصرف مواد دائما تغییر می‌کند و به تازگی حتی الگوی تولید مواد هم عوض شده است. فرید براتی‌سده می‌افزاید: مواد مخدر جدید که هم مخدر و هم محرکند دیگر از ترکیبات آشنا و البته ممنوعه‌ای که همه می‌دانیم و می‌شناسیم تهیه نمی‌شوند. این مواد به تازگی وارد بازار نشده‌اند بلکه علم و آگاهی درباره نحوه و ترکیبات آن در جوانان ایجاد شده و به همین واسطه اقبال عمومی به آن هم بیشتر شده است. او عنوان می‌کند: چند ماده شیمیایی که در بازار عرضه محصولات شیمیایی و دارویی یافت می‌شود و ممنوعیت فروش هم ندارد ماده اصلی سازنده این ترکیبات است در حالی که آن را با هر چیز افزودنی دیگری ترکیب می‌کنند یا خام به مصرف می‌رسانند. براتی درباره این مواد به جوانان هشدار می‌دهد: در محل‌هایی که نوجوانان و جوانان حضور دارند و به اصطلاح پاتوق آنهاست این مواد به تازگی زیاد دست به دست می‌شود در حالی که یک پک به این مواد هم اعتیادآور است و اصلا قابل مقایسه با سیگار یا حتی حشیش و علف هم نیست. جوانان از سر کنجکاوی یا حتی برای اینکه دست دوستان خود را رد نکرده و حتی یک بار این ماده را امتحان کنند وارد گرداب می‌شوند چون بر اساس گزارش‌ها حتی یک بار مصرف این ترکیبات شیمیایی هم اعتیادزاست. براتی به خانواده‌ها توصیه کرد: فرزندان و نوجوانان خود را در این مورد به‌شدت کنترل کنید، زیرا مواد جدید رنگ و بویی نداشته و به راحتی مصرف می‌شوند. هر رفتار و برخورد مشکوک فرزندان خود را زیرنظر داشته باشید. او افزود: برافروختگی صورت، قرمزی چشم، پرحرفی، رفتارهای غیرقابل کنترل و بی‌پروا همه و همه نشانه استفاده از مواد مخدر شیمیایی است و خانواده‌ها نباید سرسری از کنارتغییر رفتار فرزندشان  بگذرند.

قرص لاغری هزال
:: برچسب‌ها:
اتحادیه اروپا فردا لغو‌تحریم‌های ایران را بررسی‌می‌کند
شنبه ۱٤ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٥:۳٥ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان روز جمعه گفت که وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست غیررسمی امروز(جمعه) و شنبه در لوگزامبورگ، لغو تحریم های ایران را بررسی می کنند.

به گزارش ایرنا از برلین، «مارتین شیفر» در پاسخ به پرسش ایرنا درباره قرار داشتن موضوع لغو تحریم ها در برنامه نشست بعدازظهر شنبه اتحادیه اروپا گفت: پیش از این مذاکرات اولیه و مقدماتی دراین باره در بروکسل انجام شد و انتظار داریم که این موضوع در گفت و گوهای لوگزامبورگ نیز مطرح شود.

شیفر پیش بینی کرد که تحریم های وضع شده علیه ایران در سه ماهه نخست 2016 «به شرط پایبندی تهران به تعهداتش در توافقنامه هسته ای 14 ژوییه (23 تیر) وین» تعلیق یا لغو شود.
به گفته شیفر، نشست روز شنبه وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین بر روابط این نهاد اروپایی با ایران متمرکز خواهد بود.

این دیپلمات آلمانی همچنین از رئیس جمهوری آمریکا به علت به دست آوردن پیروزی درباره توافق هسته ای ایران در سنای این کشور، تقدیر کرد.
وی افزود: «به نظر ما، کسب و برخورداری از میزان نسبتا بالایی از اعتماد سیاسی در این مرحله نخست، نسبت به توانایی و خواست طرف آمریکایی به ایفای قول و تعهدش و اجرای پیمان هسته ای وین، خوب است.»

وی همچنین ابراز اطمینان کرد «ایران نیز تصمیم های سیاسی لازم برای پیشرفت اجرای این توافق تاریخی را بگیرد.»
چای سبز تیما:: برچسب‌ها:
کیفیت خودروها ۱۷.۲ درصد افت کرد
جمعه ۱۳ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
ارزیابی کیفی خودروهای تولیدی در مردادماه نشان دهنده افت 17.2 درصدی میانگین نمره منفی خودروهای سواری در عیوب فنی و عملکردی طی مرداد نسبت به ماه قبل از آن بود.

به گزارش فارس، گزارش ارزیابی کیفی خودروها در مرداد 94 نشان می دهد در این ماه 99 درصد از تعداد خودروهای تولید شده در داخل کشور مختص خودروهای سبک (سواری و وانت) و یک درصد نیز مربوط به خودروهای گروه سنگین (مسافری و باری) بوده است.

گروه سبک:


در بخش سواری شاهد رشد 2 درصدی تیراژ تولید نسبت به ماه قبل بودیم که افزایش تولید خودروهای mvm110 و تیبا2 از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند صعودی هستند.

به طبع روند صعودی تولید خودروهای سواری در مرداد ماه، تعداد خودروهای ارزشیابی شده نسبت به ماه قبل یک درصد افزایش یافت، به طوری که جمعاً 31 مدل خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که 27 مدل در سطح کیفی خیلی خوب و 4 مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفته‌اند.

در این ارزیابی، عیوب فنی و عملکردی شامل کدهای 1 (فنربندی، تعلیق و فرمان)، 2 (موتور و انتقال قدرت)، 3 (ترمز) و 4 (تجهیزات الکتریکی) می‌باشد. عیوب تزئینات و مونتاژی شامل کدهای 5 (تزئینات) و 8 (صداهای غیرعادی) می‌باشد. عیوب بدنه شامل کدهای 6 (بدنه) و 9 (نفوذ آب) و عیوب رنگ هم کد 7 هستند.

بر اساس جدول رده‌بندی کیفی خودروهای سواری، خودروی نیو مزدا3 محصول شرکت بهمن موتور در صدر و خودروی mvm110 محصول شرکت مدیران خودرو در انتها قرار دارند.

افت کیفیت خودروهای سواری در عیوب عملکردی


در بخش عیوب فنی و عملکردی، خودروهای سایپا x132 و سایپا x131 بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. از طرفی شاهد افت کیفیت 17.2 درصدی میانگین نمره منفی خودروها در مرداد نسبت به ماه قبل از آن هستیم که عمدتاً مربوط به افزایش نمره منفی خودروهای پژو 405 خراسان و پژو 206 در این بخش است.

در بخش تزئینات و مونتاژ، خودروهای mvm110 و سایپا  x131 پارس خودرو بیشترین نمرات منفی را به خود اختصاص دادند. در ضمن شاهد افزایش 4.2 درصدی میانگین نمره منفی این بخش در مرداد ماه نسبت به تیر ماه هستیم که از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند نزولی، مربوط به خودروهای سوزوکی گرندویتارا و پارس تندر است.

در بخش بدنه خودروهای سایپا x131 و سایپا x132 بیشترین نمرات منفی را کسب کردند، همچنین میانگین نمره منفی بخش بدنه نسبت به ماه قبل روند صعودی 9.9درصدی را تجربه کرد که بیشترین تغییر مربوط به خودروهای کیا سراتو و سوزوکی گرندویتارا است.

در بخش رنگ، میانگین نمره منفی نسبت به ماه قبل 10.0 درصد بهبود یافت که عمدتاً مربوط به کاهش نمره منفی خودروهای پژو 405 تهران و رانا در این بخش است. همچنین خودروهای لیفان 620(1800) و لیفان x60 بیشترین نمره منفی را در بخش رنگ کسب کردند.

در نهایت، میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری نسبت به ماه قبل دستخوش تغییر نشد.

میانگین نمره منفی خودروهای سواری، نیومزدا بهترین و لیفان x60 بدترین


در نمودار روند تغییرات میانگین نمره منفی خودروهای گروه سواری، مشاهده می شود که نیو مزدا3 بیشترین درصد بهبود و لیفان x60 هم بیشترین درصد تنزل را داشته‌اند.

در بخش وانت نیز شاهد افت 12.7 درصدی تولید در مرداد در مقایسه با ماه قبل از آن هستیم که قطع تولید خودروی وانت وینگل تک کابین و کاهش تولید خودروهای وانت کارا تک کابین و وانت کارا دوکابین از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند نزولی هستند.

در گروه وانت از 10 مدل خودروی ارزشیابی شده، 2 مدل در سطح کیفی خیلی خوب و 8 مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفتند.

بر اساس جدول رده بندی کیفی، وانت تندر ایران خودرو در صدر و وانت مزدا دوکابین هم در انتها قرار گرفته‌اند.

در نمودار روند تغییرات میانگین نمره منفی خودروهای گروه وانت در مردادماه مشاهده می کنیم که وانت وینگل دوکابین بیشترین درصد بهبود و وانت سایپا x151 هم بیشترین درصد تنزل را داشته‌اند.

در ارزیابی کیفی گروه وانت در مردادماه در سه بخش عیوب فنی- عملکردی، تزئینات- مونتاژ و رنگ میانگین نمره منفی به ترتیب 1.4، 7.9 و 4.5 درصد بهبود مشاهده می‌شود.

در این سه بخش به ترتیب وانت دیزل زامیاد، وانت وینگل دوکابین و وانت نیسان دوگانه سوز بیشترین نمرات منفی را کسب کردند. در بخش بدنه وانت کارا دوکابین بیشترین نمره منفی را به خود اختصاص داده است. همچنین میانگین نمره منفی بخش بدنه نسبت به ماه قبل 8.0 درصد افزایش یافت که غالباً مربوط به روند نزولی کیفیت وانت مزدا تک کابین است.

رشد 8.7 درصدی ایرادات مهم و اساسی

 تعداد ایرادات مهم و اساسی در مردادماه نسبت به ماه قبل از آن روند صعودی 8.7 درصدی داشته است که عمده دلیل این موضوع مربوط به افزایش تعداد این ایرادات در خودروی وانت دیزل زامیاد است.

در نهایت میانگین نمره منفی خودروهای گروه وانت 0.7 درصد بهبود یافت، که عمدتاً مربوط به روند رو به رشد خودروی وانت وینگل دوکابین است.

گروه سنگین:


در بخش خودروهای تجاری مسافری در مرداد ماه مانند ماه قبل از آن، هیچ خودرویی ارزشیابی نشده است.

در بخش خودروهای تجاری باری شاهد رشد 18.4 درصدی تولید در مرداد نسبت به تیرماه هستیم که تولید مجدد کشنده ولوو fh500 و افزایش تولید کامیونت های ایسوزو  npr75pو الوند از جمله عوامل اصلی در ایجاد این روند صعودی هستند. از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت در مورد تیراژ تولید خودروهای تجاری باری ساخت داخل می‌توان به تولید کامیون جدید ایسوزو fvr در شرکت بهمن دیزل اشاره کرد.

علی‌رغم روند صعودی تولید خودروهای این گروه در مردادماه، تعداد ارزشیابی این خودروها 1.9 درصد کاهش یافت، به طوری که از 7 مدل خودروی ارزشیابی شده، 5 مدل در سطح کیفی خیلی خوب و 2 مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفتند.

در گروه کامیونت ها، ایسوزو npr75در رده نخست قرار گرفت. در میان 3 مدل کامیون تولیدی، ایسوزو fvr در صدر قرار گرفت. در بخش کشنده هم 2 مدل خودرو تولید شد که کشنده ولوو fh500 در بالاترین رده قرار گرفت.

در نمودار روند تغییرات میانگین نمره منفی خودروهای گروه تجاری در مردادماه نسبت به ماه قبل از آن مشاهده می‌کنیم که کامیونت ایسوزو npr75p و کامیونت الوند بیشترین درصد بهبود را داشته اند.

در 3 بخش عیوب تزئینات - مونتاژ ، بدنه و رنگ میانگین نمره منفی به ترتیب 9.6 ، 9.3 و 5.9 درصد بهبود داشت. در 3 بخش مذکور به ترتیب کامیونت الوند، کامیون بنز wh و کشنده ماز بیشترین نمرات منفی را کسب کردند.

در بخش عیوب فنی- عملکردی هم کشنده ماز بیشترین نمره منفی را به خود اختصاص داده است. همچنین میانگین نمره منفی این بخش نسبت به ماه قبل 31.3 درصد افزایش یافت. در نهایت، میانگین نمره منفی خودروهای گروه تجاری باری روند رو به بهبود 7.8درصدی را تجربه کرد.

:: برچسب‌ها:
انتقاد شدید از رفتارهای بانک مرکزی
سه‌شنبه ۱٠ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مدیرعامل صندوق توسعه ملی با انتقاد شدید از رفتارهای بانک مرکزی در قابل این صندوق، گفت: دولت امسال تاکنون ۱۲ میلیارد دلار حکم برای مصرف منابع‌ این صندوق صادر کرده است.

به گزارش مهر، صفدر حسینی در نشست امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با انتقاد شدید از عملکرد دولت و بانک مرکزی نسبت به منابع صندوق توسعه ملی، گفت: اگرچه در قانون پیش‌بینی شده که حساب صندوق توسعه ملی در بانک مرکزی متمرکز باشد اما بانک مرکزی خلاف قانون بر روی منابع این صندوق مدیریت می‌کند و دستور می‌دهد که منابع این صندوق به کجا برود در حالی که طرح‌های بخش خصوصی را تصویب کرده و مسدودی می‌دهیم و زمانی که قرار است بخش خصوصی از این منابع استفاده کند، با کارشکنی بانک مرکزی مواجه می‌شود.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی افزود: بانک مرکزی احساس می‌کند ارزهای صندوق توسعه ملی، یک منابع مُشاع است و بانک مرکزی هم با این پول حق سرمایه‌ گذاری دارد که این یک چالش بزرگ است.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی عادت کرده که مرتب با ارز نفت کار کند و تصور می‌کند اگر این منابع را در اختیار نداشته باشد، بانک مرکزی نیست در حالی که این تفکر یک چالش بزرگ است و صندوق توسعه ملی، هیات امنا و هیات عامل دارد ولی بانک مرکزی پول‌ها را از آن خود می‌داند و هر پول خوبی را به نام خود و هر پول بدی را به نام صندوق توسعه ملی ثبت می‌کند.

صفدر حسینی اظهار داشت: در دنیا منابع صندوق توسعه ملی به ارز بوده و بازپرداخت آن نیز ارزی صورت می‌گیرد، ضمن اینکه فلسفه اصلی این صندوق، حمایت از تولید برای صادرات و انجام سرمایه‌گذاری مشترک داخلی و خارجی بود تا بتواند ارز منشا خارجی ایجاد کرده و روی توسعه اثر بگذارد ولی عملکرد سال‌های گذشته نشان داده علیرغم اینکه درآمدهای نفتی سرشار بوده است، رشد اقتصادی کشور منفی و تورم مثبت بوده است.

صفدر حسینی خواستار تغییر نگاه به نفت در کشور شد و گفت: خوشبختانه مقام معظم رهبری چهار چالش مذکور را در سیاست‌های برنامه ششم توسعه حل و صندوق توسعه ملی را بیمه کردند؛ به این معنا که دستور داده شده است تا حساب‌های صندوق توسعه ملی از بانک مرکزی مستقل شود.

وی افزود: براساس دستورات جدید، مجلس حق قانونگذاری راجع به صندوق را ندارد و مصارف صندوق از قوانین و تکالیف بودجه‌ای مستقل است.

به گفته صفدر حسینی، براساس همین دستورات، اساسنامه صندوق توسعه ملی دائمی اعلام شده و این اولین بار بعد از انقلاب است که یک اساسنامه دائمی برای یک مجموعه در نظر گرفته شده و تنفیذ می‌شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی به این روند اعتراض کرده اند و البته ما نیز دفاع کرده‌ایم و امیدواریم که این چالش با تدبیر مقام معظم رهبری حل شود.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: در برنامه سوم توسعه، حساب ذخیره ارزی تشکیل شد تا وابستگی بودجه به درآمد نفت کاهش یابد، ضمن اینکه از وقتی که این صندوق ایجاد شد، تاثیرات مثبتی در اقتصاد نمایان شد و این در شرایطی بود که ۸۰ درصد از منابع حساب ذخیره ارزی باید به بخش دولتی و ۲۰ درصد به بخش خصوصی اختصاص یابد.

وی افزود: اما متاسفانه حساب ذخیره ارزی هیچ‌گاه با چارچوب اهداف از پیش تعیین شده، حرکت نکرد و براساس شوک ارزی، بازگشت منابع آن نیز که البته به صندوق توسعه ملی تبدیل شده بود، با مشکل مواجه شد.

صفدرحسینی تصریح کرد: در برنامه پنجم جمع بندی در این قرار گرفت تا حساب ذخیره ارزی به صندوق تبدیل شود تا بتواند در قالب یک صندوق ثبات‌ساز، مسیر رشد را هموار کند اما به دلیل نبود ساز و کار مستحکم، در مسیر خوب قرار نگرفت.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی ادامه داد: در برنامه پنجم، راهبرد شفاف و دقیق‌تری نسبت به حساب ذخیره ارزی صورت گرفت و این حساب به صندوق تبدیل شد که ۸۰ درصد منابع آن باید برای بخش خصوصی و ۲۰ درصد برای دولت اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: صندوق یک ثروت ملی است، این در شرایطی است که امسال در بودجه سال ۹۴، ورودی این صندوق به دلیل کاهش درآمدهای نفتی ۵ میلیارد دلار پیش‌بینی شد و سال قبل هم ورودی ۱۲ میلیارد دلار بود اما با همین رقم اندک ورودی، دولت امسال تاکنون ۱۲ میلیارد دلار حکم برای مصرف این منابع داده است.

صفدر حسینی افزود: هر جا دولت کم می‌آورد، می‌گوید منابع از صندوق توسعه ملی تامین شود که این یک چالش بزرگ است و صندوق را از مسیر منحرف می‌کند.

دانلود آهنگ جدید رضا پیشرو اشتباه محض
:: برچسب‌ها:
BBC فارسی مجوز فعالیت در ایران ندارد
شنبه ٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مشاورفرهنگی رئیس جمهور گفت: شبکه bbc انگلیسی در ایران فعالیت داشته اما bbc فارسی مجوز دفتر در ایران ندارد و هنوز هم این مجوز به آن داده نشده است.

به گزارش ایسنا، حسام الدین آشنا در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان در پاسخ به سوالی درباره فعالیت شبکه bbc در ایران، اظهار کرد: به ده‌ها گروه خبری خارجی در ماه برای ساخت مستند مجوز داده می شود. این رسانه ها در ایام هفته دولت، 22بهمن و انتخابات وارد کشور می‌شوند و گزارشات روزانه تولید می‌کنند و در پایان برمی‌گردند. در این رابطه bbc مادر یا انگلیسی از ابتدا در ایران مجوز فعالیت داشته اما bbc فارسی اجازه هچگونه فعالیتی را ندارد.

وی افزود: حوزه فرهنگ و ارشاد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که تقویت هنرهای بومی، موسیقی، ادبیات و صنایع دستی برای بسیاری از افراد اشتغال ایجاد می‌کند.

مشاور رئیس جمهور گفت: در حوزه هنرهای محلی سخنان ناگفته و ناشنیده زیادی وجود دارد و استان سیستان و بلوچستان که موسیقی و صنایع دستی و ادبیات آن کالای ناب برای ایران است، بجای اینکه صادر کننده فرهنگ باشد دچار ضعف بنیه فرهنگی شده است.

وی با بیان اینکه امنیت سیستان و بلوچستان بالا رفته و نگاه به این استان باید از نظر گردشگری به صورت ملی و بین المللی تغییر کند، خاطر نشان کرد: تمامی نقاط بکر استان باید مورد توجه داخل وخارج کشور قرار گیرد و با تقویت وضعیت بهداشت، سلامت و بیمارستان‌ها می توان بازار توریسم منطقه را ریشه دار کرد.

آشنا با بیان اینکه مداخله دولت در گردش اقتصادی نشریات و رسانه‌ها باید یک مداخله شفاف و قانونمند باشد نه معاملات و مبادلات، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید روی سایت خود میزان حمایت خود را از نشریات با یک فرمول مشخص اعلام کند تا به شفاف کردن رابطه دولت با نشریات و رسانه کمک شود.

وی افزود: موسسات یا شرکت‌های دولتی نیز وجود دارند که فعالیت‌های انتقادی انجام می‌دهند. این فعالیت‌ها در قالب ارائه خدمات عمومی است و از این بابت درآمد دارند و در فضای رقابتی هم می توانند آگاهی بدهند به شرطی که وضعیت درآمد آنها مناسب باشد چرا که رییس جمهور اعلام کردند سخت ترین سال مالی دولت در تاریخ انقلاب اسلامی امسال است.
پودر مورست | مودم همراه | شیلنگ مجیک هوز | شارژر همراهساعت گوچی طرح لاو | چراغ قوه زوم دار پلیسی | عینک کررا | ساعت طرح رولکس | ساعت رولکس |:: برچسب‌ها:
هنوز به‌دنبال یافتن شیوه بررسی برجام هستیم
شنبه ٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱:٤۱ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزارشی که توسط کمیسیون ویژه تهیه می‌شود، نهایتاً می‌بایست به صحن مجلس آورده‌شود و تمامی نمایندگان درباره آن تصمیم‌گیری کنند.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به احتمال حضور علی لاریجانی و سعید جلیلی در جلسات کمیسیون ویژه بررسی برجام اظهار داشت: البته دکتر لاریجانی به‌عنوان رئیس مجلس می‌توانند در تمامی جلسات کمیسیون‌ها حضور یابند و بنابر صلاحدید خودشان تصمیم‌گیری می‌کنند اما درخصوص حضور دیگر اشخاص در جلسات، بنابر جمع‌بندی اعضای کمیسیون تصمیم‌گیری به‌عمل می‌آید.

وی افزود: البته در جریان جزئیات مدعوین کمیسیون ویژه نیستم، اما آنچه مشخص است این است که دیدگاه‌های متفاوتی در این کمیسیون وجود دارد و مهم‌تر از آن این‌که تصمیماتی که اخذ می‌شود و گزارشی که در این کمیسیون تهیه می‌شود، نهایتاً می‌بایست به صحن مجلس آورده‌شود و تمامی نمایندگان درباره گزارش کمیسیون ویژه تصمیم‌گیری کنند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: در حقیقت وظیفه کمیسیون ویژه صرفاً تهیه گزارشی برای طرح در صحن علنی است و قرار نیست، مجلس تمامی تصمیماتی که در کمیسیون ویژه گرفته می‌شود را با چشم و گوش بسته بپذیرد. 

نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به آخرین تصمیمات و بررسی‌های کمیسیون ویژه بررسی برجام، اعلام کرد: اصل و اساس کار کمیسیون ویژه و نفس تشکیل این کمیسیون اتفاق خوبی است و می‌تواند نتایج خوبی به همراه داشته‌باشد. درخصوص شیوه‌های بررسی برجام نیز دو شیوه بررسی موضوعی یا بررسی بند به بند مطرح شده که در جلسه دیروز و حتی امروز هم مسائلی مطرح شده و بناست ابتدا جمع‌بندی در این خصوص حاصل شود تا کار بررسی برجام در جلسات بعدی ادامه یابد.

وی با اشاره به حواشی فراوانی بررسی برجام در مجلس قبل و بعد از تشکیل کمیسیون ویژه خاطرنشان کرد: باتوجه به این‌که بحث برجام، موضوع بسیار مهمی است که موافقان و مخالفان فراوانی دارد، ایجاد بحث‌های حاشیه‌ای در موردآن کاملاً طبیعی است. با این‌همه امیدواریم تصمیمی که ازسوی بخش‌های مختلف اخذ می‌شود همان تصمیم باشد که مجموعه نظام درنظر دارد. چراکه اگر بخواهیم با رویکرد جناحی و بخشی به یک مسئله ملی نگاه کنیم، به مصلحت نظام نیست.

سبحانی‌نیا در پایان تصریح کرد: طبیعتاً وزارت خارجه به تصمیم خود درباره برجام رسیده‌است اما این به معنای عدم ورود دیگر دستگاه‌هایی که بنابر قانون باید نظرشان را اعلام کنند، نیست. البته این مسئله به این معنا نیست که این دستگاه‌ها لزوماً به نظری مغایر با نظر وزارت خارجه برسند اما امکان دارد در عین حال که نظری مشابه وزارت خارجه دارند، ملاحظاتی را نیز درنظر بگیرند و بر اساس آن تذکراتی به دولت بدهند.

شادمهر عقیلی نفس بکش

مهدی احمدوند حالم بده

یاس همه چی مثل قبل

سامان جلیلی هوای خونه
:: برچسب‌ها:
راهکارجدیددولت برای تامین منابع مالی مسکن مهر
شنبه ٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
دولت حالا در نیمه راه خود برای تامین هزینه‌های مورد نیاز جهت تجهیز امکانات زیرساختی مسکن مهر تمهید جدیدی اندیشیده است. انتشار اوراق مشارکت با نرخ سود جذاب، راه‌حلی است که قرار است کسری منابع مسکن مهر را تامین کند.

به گزارش خبرنگار تابناک اقتصادی، از ابتدای آغاز پروژه مسکن مهر تا روی کار آمدن دولت یازدهم 80 میلیارد دلار جهت ساخت ساختمان‌ها هزینه شد و همان زمان کارشناسان برآورد کردند برای آنکه کار ساخت ساختمان‌های تعهد داده شده به اتمام برسد؛ 80 میلیارد دلار دیگر اعتبار نیاز است که با قیمت دلار امروز 265 هزار میلیارد تومان محاسبه می‌شود. این اعتبار منهای منابعی بود که برای تامین تجهیزات مسکن مهر نیاز است.

پس از آنکه دولت در گیر و دار تامین منابع این پروژه راهکار برداشت از خزانه را که دولت قبل آن را در پیش گرفته بود، متوقف کرد، باید راه‌حل دیگری برای این دردسر بزرگ اندیشیده می‌شد. راه‌حلی که نه چشم به پول‌های خزانه داشته باشد و نه به مردم برای تامین اعتبارات فشار آورد.

بنابراین پس از دو سال بررسی و ارزیابی سرانجام بر اساس خبری که بت شکن مدیرعامل بانک مسکن اعلام می‌کند قرار است تجهیزات مسکن مهر از محل فروش اوراق مشارکت با نرخ سود جذاب تامین اعتبار شود.

اما آیا در بازاری که از کمبود نقدینگی رنج می‌برد می‌توان خریداری برای این اوراق پیدا کرد. موضوع دیگر آنکه نرخ سودی که قرار است برای این اوراق در نظر گرفته شود چقدر خواهد بود؟

اگر بنا باشد نرخ سود این اوراق مشابه نرخ سود سپرده‌های بانکی مقرر شود، چه جاذبه‌ای برای افراد خواهد داشت تا به جای سپرده‌گذاری مطمئن در بانک‌ها، اوراق خریداری کنند. اگر هم نرخ سود اوراق از نرخ سود بانکی بیشتر تعیین شود، خطر خروج سپرده‌ها، بانک‌ها را تهدید خواهد کرد.

از این رو در این شرایط کارشناسان معتقدند اوراق مشارکت نمی‌تواند کمک قابل توجهی به تامین منابع مسکن مهر داشته باشد.

قابل ذکر است از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تاکنون 491 هزار میلیارد ریال برای تأمین مالی 2 میلیون و 370 هزار واحد مسکونی قرارداد منعقد شده که از این میزان 450 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

در همین حال، مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه از 2 میلیون و 370 هزار واحد مسکن مهر، یک میلیون و 504 هزار تبدیل به فروش اقساطی شده است، گفته است: معادل 313 هزار میلیارد ریال از تسهیلات پرداختی دفترچه قسط برای تسهیلات‌ گیرندگان صادر شده و به عبارت دیگر 50 درصد از تسهیلات پرداختی تبدیل شده است.

دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی نفس بکش
شادمهر عقیلی نفس بکش
:: برچسب‌ها:
جدیدترین پست های اینستاگرامی چهره ها
جمعه ٦ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
جدیدترین پست های اینستاگرامی چهره ها هم‌اکنون با ما ‌گزیده‌خبرهای امروز ‌«تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر خبر، بیشتر بخوانید.

جدیدترین پست های اینستاگرامی چهره ها در صفحات اجتماعی


بیشتر ببینید


مراقب «بازاریابی اجتماعی» باشیددر دنیای عجیبی زندگی می کنیم. بر خلاف آن چه تصور می کنیم، صادق ترین افراد کسانی هستند که رسما به شما اعلام می کنند که قرار است چه کالایی به شما بفروشند و برای آن، چه بهایی می طلبند. اغلب کسانی که به ظاهر کالای رایگانی را در اختیار شما می گذارند، مشغول «بازاریابی اجتماعی» هستند.

بیشتر بخوانید


نقاشی هایی هنرمندانه و جالب روی برف ها


بیشتر ببینید


اثراتی که کفش ها بر پاهای ما می گذارند؟اسنیکرها کفش‌هایی هستند که بسیاری از متخصصین، پوشیدن آنها را پیشنهاد می‌کنند. اما بعضی از انواع آنها هستند که خیلی تخت هستند و همان اثر کفش‌های باله را بر روی خمیدگی پاهای شما می‌گذارند. ( مانند کفش‌های مدل آل‌استار ).  کفش‌های پیاده‌روی نیز که زیرسازی بیش از حدی دارند، مشکلاتی برای پاشنه پا ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید و بدانید


ایده هایی برای جان بخشیدن به دیوارها (2)

ایده هایی برای جان بخشیدن به دیوارها

بیشتر ببینید


پرسش و پاسخ های آرایشی که ممکن است برایتان پیش آید

پرسش و پاسخ های آرایشی که ممکن است برایتان پیش آید

سفیدی مو همیشه باعث می‌شود تا شما احتیاج بیشتری به رنگ کردن مو داشته باشید. موهای که سفیدی دارند خیلی زود رنگدانه‌هایش را از دست می‌دهد و در نتیجه دیرتر از موهای معمولی رنگ می‌گیرند. برای این نوع مو‌ها بهتر است رنگ را از جلوی سر بزنیم چون جلوی سر حرارت بیشتری نسبت به جاهای دیگر سر دارد و رنگ‌پذیری آن نیز بالطبع بیشتر است.

بیشتر بخوانید


گفتنی‌ است، «تابناک با تو» از انتشار و درج مطالب شما ‌‌در هر یک از زمینه‌های نامبرده و موضوعات جانبی آن استقبال خواهد کرد. بنابراین، چنانچه مایل به همکاری با ما در این بخش جدید هستید، مطالب خود را به آدرس «bato@tabnak.ir» ارسال فرمایید.

برخورد بی‌رحمانه با اسکلت‌های شادیاخ+عکس

دانلود آهنگ جدید پازل باند چی میشه

دانلود آهنگ مسیح و آرش AP ریز پیچید
:: برچسب‌ها:
حشرات به بهشت نمی روند!
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مفتی سابق مصر حکمت خلق حشرات را یاد آور شد و گفت: حشرات به بهشت نمی روند .

به گزارش العالم، علی جمعه در برنامه "والله اعلم" در شبکه تلویزیونی" سی بی سی" گفت: حشرات به بهشت نمی روند و این حشرات مثل مورچه انسانها را اذیت می کنند که این امر به عنوان یک آزمایش از جانب خداوند است.

 علی جمعه در برنامه "والله اعلم" در شبکه تلویزیونی" سی بی سی" گفت: رسول خدا به ما دستور داد که با حشرات و حیوانات مهربان باشیم.
 
وی افزود: نباید موش را هنگام کشتن با آتش شکنجه کرد.
 
جمعه با این حال خاطرنشان کرد که آتش زدن مورچه ها - اگر روستایی را ویران کنند- جایز است زیرا ضرری ندارد.
 
علی جمعه گفت: فقها می گویند که نابود کردن حشرات نظیر سوسک ها جایز نیست زیرا نباید به توازن محیط زیست آسیب وارد شود بنابراین نباید یک گونه را از بین برد.
 
وی افزود: سوسک ها از سه میلیون سال پیش وجود دارند و انسان نتوانسته است آنها را از بین ببرد.
قرص رلاکور اصل
رخت آویز جادویی واندر هنگر
ریش تراش فیلیپس philips
ریش تراش فیلیپس
کارواش همه کاره خانگی
اسپری موبر کارینا
اسپری موبر کارینا

:: برچسب‌ها:
وقتی شتر میهمان ناخوانده برنامه زنده می‌شود
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
یک خبرنگار حین اجرای برنامه اش با شتری مواجه شد که موهای او را به دهان گرفته و مشغول خوردن آنها بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این خبرنگار که برای تلویزیون محلی ایالت «ویرجینیا» کار میکند در مصاحبه ای با شبکه خبری nbc12 خاطرنشان کرد: درحال فیلمبرداری و اجرای زنده در منطقه «ریچموند» بودیم که ناگهان احساس کردم شتری که در آخور قرار داشت موهای من را به دهان گرفته و مشغول خوردن آنهاست.

وقتی شتر میهمان ناخوانده برنامه زنده می‌شود

این زن جوان در ادامه افزود: پس از آن که این شتر موهایم را به دهان گرفت، فیلمبردار دست از کار کشید و به من کمک کرد تا موهایم را از دهان این حیوان بیرون بکشم. البته هنوز به این مساله پی نبردم که چرا این شتر موهایم را به دهان گرفته بود.

وقتی شتر میهمان ناخوانده برنامه زنده می‌شود

خرید موبر سان دپیل

موبر سان دپیل

موبر دائمی sundepil
:: برچسب‌ها:
وقتی شتر میهمان ناخوانده برنامه زنده می‌شود
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
یک خبرنگار حین اجرای برنامه اش با شتری مواجه شد که موهای او را به دهان گرفته و مشغول خوردن آنها بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این خبرنگار که برای تلویزیون محلی ایالت «ویرجینیا» کار میکند در مصاحبه ای با شبکه خبری nbc12 خاطرنشان کرد: درحال فیلمبرداری و اجرای زنده در منطقه «ریچموند» بودیم که ناگهان احساس کردم شتری که در آخور قرار داشت موهای من را به دهان گرفته و مشغول خوردن آنهاست.

وقتی شتر میهمان ناخوانده برنامه زنده می‌شود

این زن جوان در ادامه افزود: پس از آن که این شتر موهایم را به دهان گرفت، فیلمبردار دست از کار کشید و به من کمک کرد تا موهایم را از دهان این حیوان بیرون بکشم. البته هنوز به این مساله پی نبردم که چرا این شتر موهایم را به دهان گرفته بود.

وقتی شتر میهمان ناخوانده برنامه زنده می‌شود

خرید موبر سان دپیل

موبر سان دپیل

موبر دائمی sundepil
:: برچسب‌ها:
آغاز طرح های متنوع فروش ایران خودرو در شهریور
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱:٥۸ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
گروه صنعتی ایران خودرو طرح های متنوع فروش محصولات خود در شهریور ماه را آغاز کرد.   

به گزارش ایکوپرس، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام این خبر اظهار کرد: برای پاسخگویی به نیازهای طیف گسترده ای از مشتریان سعی داریم از روش های متنوع فروش استفاده کنیم، از این رو طرح های جدید و متنوع فروش محصولات ایران خودرو از ابتدای شهریور ماه آغاز شده است.

مصطفی خان کرمی گفت: پیش فروش عادی، پیش فروش پلکانی، فروش فوری و فروش اقساطی از جمله روش هائی هستند که در شهریورماه ارائه شده و مشتریان می توانند با توجه به توان مالی و علاقه مندی خود به یکی از روش های خرید خودرو، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی زمان شروع طرح های مذکور را از ابتدای شهریور ماه اعلام کرد و افزود: هموطنان می توانند با مراجعه به نمایندگی های مجاز سراسر کشور و یا از طریق سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی iranecar.ikco.com از مزایای طرح های فروش متنوع شهریور ماه بهره مند شوند.

چای سبز لاغری تیما

مانتو تابستانه گیلدا

ساعت ضد آب کاسیو

ژل افزایش قد:: برچسب‌ها:
آغاز طرح های متنوع فروش ایران خودرو در شهریور
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱:٥۸ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
گروه صنعتی ایران خودرو طرح های متنوع فروش محصولات خود در شهریور ماه را آغاز کرد.   

به گزارش ایکوپرس، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام این خبر اظهار کرد: برای پاسخگویی به نیازهای طیف گسترده ای از مشتریان سعی داریم از روش های متنوع فروش استفاده کنیم، از این رو طرح های جدید و متنوع فروش محصولات ایران خودرو از ابتدای شهریور ماه آغاز شده است.

مصطفی خان کرمی گفت: پیش فروش عادی، پیش فروش پلکانی، فروش فوری و فروش اقساطی از جمله روش هائی هستند که در شهریورماه ارائه شده و مشتریان می توانند با توجه به توان مالی و علاقه مندی خود به یکی از روش های خرید خودرو، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی زمان شروع طرح های مذکور را از ابتدای شهریور ماه اعلام کرد و افزود: هموطنان می توانند با مراجعه به نمایندگی های مجاز سراسر کشور و یا از طریق سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی iranecar.ikco.com از مزایای طرح های فروش متنوع شهریور ماه بهره مند شوند.

چای سبز لاغری تیما

مانتو تابستانه گیلدا

ساعت ضد آب کاسیو

ژل افزایش قد:: برچسب‌ها:
آغاز طرح های متنوع فروش ایران خودرو در شهریور
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱:٥۸ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
گروه صنعتی ایران خودرو طرح های متنوع فروش محصولات خود در شهریور ماه را آغاز کرد.   

به گزارش ایکوپرس، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام این خبر اظهار کرد: برای پاسخگویی به نیازهای طیف گسترده ای از مشتریان سعی داریم از روش های متنوع فروش استفاده کنیم، از این رو طرح های جدید و متنوع فروش محصولات ایران خودرو از ابتدای شهریور ماه آغاز شده است.

مصطفی خان کرمی گفت: پیش فروش عادی، پیش فروش پلکانی، فروش فوری و فروش اقساطی از جمله روش هائی هستند که در شهریورماه ارائه شده و مشتریان می توانند با توجه به توان مالی و علاقه مندی خود به یکی از روش های خرید خودرو، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی زمان شروع طرح های مذکور را از ابتدای شهریور ماه اعلام کرد و افزود: هموطنان می توانند با مراجعه به نمایندگی های مجاز سراسر کشور و یا از طریق سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی iranecar.ikco.com از مزایای طرح های فروش متنوع شهریور ماه بهره مند شوند.

چای سبز لاغری تیما

مانتو تابستانه گیلدا

ساعت ضد آب کاسیو

ژل افزایش قد:: برچسب‌ها:
جلالی: گزارش کهریزک را به قوه قضاییه داده‌ایم
سه‌شنبه ۳ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
سخنگوی کمیته ویژه حوادث کهریزک در مجلس گفت: برای پرونده مرتضوی مجلس گزارش منصفانه‌ای را به قوه‌قضاییه ارائه کرده و بیش از این از مجلس کاری بر نمی‌آمد.

کاظم جلالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در مورد حکم محکومیت مرتضوی، تصریح کرد: من از محتوای حکم و روندی قضایی پرونده اطلاع ندارم، اما پیش از این مجلس گزارش منصفانه‌ای از اتفاقات کهریزک تهیه و به قوه قضاییه ارائه کرده است.

عضو کمیته ویژه مجلس برای بررسی پرونده کهریزک با تأکید بر اینکه گزارش مجلس در مورد پرونده کهریزک موجود است و می‌تواند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد، افزود: خبری از اینکه آیا گزارش مجلس در مورد حوادث بعد از کهریزک مورد رسیدگی قرار گرفته یا نگرفته ندارم.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی،  همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پس از ارائه گزارش به قوه قضاییه، آیا پیگیری از سوی نمایندگان برای بررسی موضوع شده، ادامه داد: وظیفه ما به عنوان نمایندگان مجلس این بود که موضوع را بررسی کنیم و گزارش آن را ارائه دهیم، ما که دستگاه قضا نیستیم، لذا بیش از این کاری از ما به عنوان مجلس برنمی‌آمد.

وی همچنین در مورد ایفای نقش مجلس در بررسی پرونده کهریزک، تصریح کرد: مجلس این وقایع را پیگیری کرده و گزارش را نیز در همان مقطع خاص ارائه کرده‌ایم.
:: برچسب‌ها:
جلالی: گزارش کهریزک را به قوه قضاییه داده‌ایم
سه‌شنبه ۳ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
سخنگوی کمیته ویژه حوادث کهریزک در مجلس گفت: برای پرونده مرتضوی مجلس گزارش منصفانه‌ای را به قوه‌قضاییه ارائه کرده و بیش از این از مجلس کاری بر نمی‌آمد.

کاظم جلالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در مورد حکم محکومیت مرتضوی، تصریح کرد: من از محتوای حکم و روندی قضایی پرونده اطلاع ندارم، اما پیش از این مجلس گزارش منصفانه‌ای از اتفاقات کهریزک تهیه و به قوه قضاییه ارائه کرده است.

عضو کمیته ویژه مجلس برای بررسی پرونده کهریزک با تأکید بر اینکه گزارش مجلس در مورد پرونده کهریزک موجود است و می‌تواند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد، افزود: خبری از اینکه آیا گزارش مجلس در مورد حوادث بعد از کهریزک مورد رسیدگی قرار گرفته یا نگرفته ندارم.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی،  همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پس از ارائه گزارش به قوه قضاییه، آیا پیگیری از سوی نمایندگان برای بررسی موضوع شده، ادامه داد: وظیفه ما به عنوان نمایندگان مجلس این بود که موضوع را بررسی کنیم و گزارش آن را ارائه دهیم، ما که دستگاه قضا نیستیم، لذا بیش از این کاری از ما به عنوان مجلس برنمی‌آمد.

وی همچنین در مورد ایفای نقش مجلس در بررسی پرونده کهریزک، تصریح کرد: مجلس این وقایع را پیگیری کرده و گزارش را نیز در همان مقطع خاص ارائه کرده‌ایم.
:: برچسب‌ها:
قتل به دلیل رابطه پنهانی با همسر برادر
دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
بررسی لایحه حمایت از کودکان در کمیسیون‌حقوقی
دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:٤٢ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در جلسه کمیسیون متبوعش خبر داد.

"محمدعلی اسفنانی"، در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر گفت: در جلسه‌های گذشته کمیسیون، کلیات این لایحه به تصویب رسیده بود که در این جلسه به بررسی جزئیات و مواد آن پرداختیم.

وی ادامه داد:‌ بررسی این لایحه در جلسات آینده کمیسیون ادامه خواهد داشت.:: برچسب‌ها:
بررسی لایحه حمایت از کودکان در کمیسیون‌حقوقی
دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:٤٢ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در جلسه کمیسیون متبوعش خبر داد.

"محمدعلی اسفنانی"، در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر گفت: در جلسه‌های گذشته کمیسیون، کلیات این لایحه به تصویب رسیده بود که در این جلسه به بررسی جزئیات و مواد آن پرداختیم.

وی ادامه داد:‌ بررسی این لایحه در جلسات آینده کمیسیون ادامه خواهد داشت.:: برچسب‌ها:
کشته شدن ۵۰ نظامی عراقی در درگیری با داعش
یکشنبه ۱ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )

یک مقام عراقی از کشته شدن بیش از ۵۰ نظامی در دو حمله جداگانه تروریست های داعش در غرب الرمادی خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام استان الانبار عراق گفت در دو کمین تروریست های داعش بیش از ۵۰ نظامی عراقی کشته شدند. بر این اساس این حملات جداگانه روز جمعه در غرب الرمادی مرکز این استان رخ داده است. این مقام عراقی جزئیات بیشتری از این حملات ارائه نکرده است.

این در حالی است که «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق روز شنبه طی بازدید از یگانهای نظامی مستقر در استان الانبار تصریح کرد: پیروزی در مقابل گروه های تکفیری در الانبار بسیار نزدیک است. در این روز همچنین توپخانه های ارتش عراق مواضع داعش در جنوب غرب الرمادی را زیر آتش گرفتند.

وزیر دفاع عراق پیشتر نیز با بیان اینکه عملیات آزادسازی استان الانبار از تروریست های داعش با برنامه ریزی زمانی تعیین شده جلو می رود گفته بود ارتش و نیروهای مردمی لحظه به لحظه حلقه محاصره تکفیری‌ها در این استان را تنگ تر می کنند.

گفتنی است، عملیات پاکسازی استان الانبار از لوث تروریست های تکفیری داعش با حمایت های گسترده نیروهای مردمی و عشایر عراق پیش می رود.
:: برچسب‌ها:
کنایه کریمی به فردوسی‌پور
یکشنبه ۱ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
دومین جلسه تمرینی تیم فوتبال ستارگان با حضور علی کریمی، بهروز رهبری فرد و... برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دومین جلسه تمرینی تیم فوتبال ستارگان فوتبال ایران با حضور تعداد بیشتری از بازیکنان سابق فوتبال برگزار شد. در این تمرین علی کریمی، بهروز رهبری فرد، رسول خطیبی، محمد نوازی، مهدی هاشمی نسب، مهدی صالح‌پور و علیرضا نیکبخت واحدی، بازیکنانی بودند که در این جلسه حضور داشتند.

تعدادی از هنرمندان سینما و تلویزیون مانند خشایار راد، محسن تنابنده، عارف لرستانی، علی بیگی و عادل فردوسی ‌پور نیز در تمرین شرکت کردند. عادل فردوسی‌پور بعد از آغاز تمرین این تیم در ورزشگاه حاضر شد و جداگانه به گرم کردن بدن خود پرداخت.

بعد از اینکه بازیکنان بدن‌های خود را گرم کردند بازیکنان فوتبال و هنرمندان در قالب دو تیم در دو زمان 20 دقیقه‌ای به مصاف هم رفتند که تیم هنرمندان این بازی را با حساب 4 بر 3 به سود خود تمام کرد. گل‌های این تیم را محسن تنابنده و مهدی صالح‌پور به ثمر رساندند.

از جمله حاشیه‌های این تمرین حضور علی کریمی بود که موجب شده بود خبرنگاران، عکاسان و تماشاگران حاضر در ورزشگاه توجه بیشتری نسبت به او داشته باشند که این نیز موجب تعجب علی کریمی شده بود.

محمد نوازی که سال‌ها از دوران حضورش در زمین فوتبال گذشته عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت و در طول بازی هم چشمه‌هایی از تکنیک فنی خود را به نمایش گذاشت.

در بخش‌هایی از بازی عادل فردوسی‌پور که برای گرفتن توپ روی پای عارف لرستان تکل زده بود باعث مصدومیت وی شد اما پس از گذشت دقایقی او به بازی بازگشت.

همچنین پس از لو دادن توپ توسط فردوسی‌پور، علی کریمی به شوخی و خطاب به او گفت پشت میز می‌نشینی که توپ‌ها را لو می‌دهی.

در حالی که تصور می‌شد تیم متشکل از بازیکنان فوتبال عملکرد بهتری داشته باشند این تیم هنرمندان بود که در بیشتر مواقع بازی روی دروازه حریف خطرناک ظاهر می‌شد.

رسول خطیبی هم که روز گذشته از هدایت سیاه جامگان انصراف داده بود، بلافاصله پس از جدایی از این تیم خودش را به تهران رساند و در این تمرین حاضر شد.:: برچسب‌ها:
کنایه کریمی به فردوسی‌پور
یکشنبه ۱ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
دومین جلسه تمرینی تیم فوتبال ستارگان با حضور علی کریمی، بهروز رهبری فرد و... برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دومین جلسه تمرینی تیم فوتبال ستارگان فوتبال ایران با حضور تعداد بیشتری از بازیکنان سابق فوتبال برگزار شد. در این تمرین علی کریمی، بهروز رهبری فرد، رسول خطیبی، محمد نوازی، مهدی هاشمی نسب، مهدی صالح‌پور و علیرضا نیکبخت واحدی، بازیکنانی بودند که در این جلسه حضور داشتند.

تعدادی از هنرمندان سینما و تلویزیون مانند خشایار راد، محسن تنابنده، عارف لرستانی، علی بیگی و عادل فردوسی ‌پور نیز در تمرین شرکت کردند. عادل فردوسی‌پور بعد از آغاز تمرین این تیم در ورزشگاه حاضر شد و جداگانه به گرم کردن بدن خود پرداخت.

بعد از اینکه بازیکنان بدن‌های خود را گرم کردند بازیکنان فوتبال و هنرمندان در قالب دو تیم در دو زمان 20 دقیقه‌ای به مصاف هم رفتند که تیم هنرمندان این بازی را با حساب 4 بر 3 به سود خود تمام کرد. گل‌های این تیم را محسن تنابنده و مهدی صالح‌پور به ثمر رساندند.

از جمله حاشیه‌های این تمرین حضور علی کریمی بود که موجب شده بود خبرنگاران، عکاسان و تماشاگران حاضر در ورزشگاه توجه بیشتری نسبت به او داشته باشند که این نیز موجب تعجب علی کریمی شده بود.

محمد نوازی که سال‌ها از دوران حضورش در زمین فوتبال گذشته عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت و در طول بازی هم چشمه‌هایی از تکنیک فنی خود را به نمایش گذاشت.

در بخش‌هایی از بازی عادل فردوسی‌پور که برای گرفتن توپ روی پای عارف لرستان تکل زده بود باعث مصدومیت وی شد اما پس از گذشت دقایقی او به بازی بازگشت.

همچنین پس از لو دادن توپ توسط فردوسی‌پور، علی کریمی به شوخی و خطاب به او گفت پشت میز می‌نشینی که توپ‌ها را لو می‌دهی.

در حالی که تصور می‌شد تیم متشکل از بازیکنان فوتبال عملکرد بهتری داشته باشند این تیم هنرمندان بود که در بیشتر مواقع بازی روی دروازه حریف خطرناک ظاهر می‌شد.

رسول خطیبی هم که روز گذشته از هدایت سیاه جامگان انصراف داده بود، بلافاصله پس از جدایی از این تیم خودش را به تهران رساند و در این تمرین حاضر شد.:: برچسب‌ها: