سخنگوی کمیته ویژه حوادث کهریزک در مجلس گفت: برای پرونده مرتضوی مجلس گزارش منصفانه‌ای را به قوه‌قضاییه ارائه کرده و بیش از این از مجلس کاری بر نمی‌آمد.

کاظم جلالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در مورد حکم محکومیت مرتضوی، تصریح کرد: من از محتوای حکم و روندی قضایی پرونده اطلاع ندارم، اما پیش از این مجلس گزارش منصفانه‌ای از اتفاقات کهریزک تهیه و به قوه قضاییه ارائه کرده است.

عضو کمیته ویژه مجلس برای بررسی پرونده کهریزک با تأکید بر اینکه گزارش مجلس در مورد پرونده کهریزک موجود است و می‌تواند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد، افزود: خبری از اینکه آیا گزارش مجلس در مورد حوادث بعد از کهریزک مورد رسیدگی قرار گرفته یا نگرفته ندارم.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی،  همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پس از ارائه گزارش به قوه قضاییه، آیا پیگیری از سوی نمایندگان برای بررسی موضوع شده، ادامه داد: وظیفه ما به عنوان نمایندگان مجلس این بود که موضوع را بررسی کنیم و گزارش آن را ارائه دهیم، ما که دستگاه قضا نیستیم، لذا بیش از این کاری از ما به عنوان مجلس برنمی‌آمد.

وی همچنین در مورد ایفای نقش مجلس در بررسی پرونده کهریزک، تصریح کرد: مجلس این وقایع را پیگیری کرده و گزارش را نیز در همان مقطع خاص ارائه کرده‌ایم.